Zakład Metalowy ALEM, zakład obróbki metali, producent wyrobów metalowych

O nas

Zakład Metalowy ALEM

Zakład Metalowy Alem

Zakład obróbki metali ALEM powstał w 2000 roku, będąc realizacją idei stworzenia fabryki produkującej wysokiej jakości wyroby metalowe. Od początku działalności jednym z głównych kierunków działania była precyzyjna obróbka skrawaniem, która to aktualnie jest podstawowym zakresem naszej działalności. Główna siedziba, jak i hala montażowo - produkcyjna mieści się w Trzebiatowie (woj. Zachodniopomorskie) przy ulicy Kołobrzeskiej 19. Obecnie Zakład Metalowy Alem zatrudnia około 30 pracowników, wsród których znajdują się specjaliści z dziedzin takich jak skrawanie, projektowanie konstrukcji maszyn i urządzeń, technologia produkcji i automatyka. Własne inwestycje oraz fundusze unijne umożliwiają nam ciągłą modernizację i rozwój zakładu, a doświadczony i stale doskonalący się personel gwarantuje wysoką jakość produktów oraz świadczonych usług. Powyższe czynniki sprawiają, że ALEM jest przedsiębiorstwem znanym i liczącym się w branży metalowej, z powodzeniem zdobywającym nowe rynki w krajach Unii Europejskiej.

Producent wyrobów metalowych

Podstawowy asortyment produktów firmy ALEM obejmuje szeroki zakres elementów maszyn i urządzeń oraz warsztatowe oprzyrządowanie technologiczne (m.in. matryce, stemple, wykrojniki, wytłoczniki, formy wtryskowe). Zlecenia realizujemy w oparciu o dokumentację dostarczoną przez klienta lub przygotowaną przez nasz dział technologiczny. Realizujemy zamówienia w średnich (100 do 1000 sztuk) lub dużych (powyżej 5000 sztuk) seriach produkcyjnych, prowadzimy również produkcję jednostkową. Dzięki współpracy kooperacyjnej mamy możliwość pokrycia produkowanych detali powłokami galwanicznymi bądź lakierem. Jeśli specyfika produktu tego wymaga oferujemy montaż i usługi serwisowe. Zapewniamy również transport na terenie kraju i za granicą.

  Zakres usług

 • Produkcja seryjna detali metalowych
 • Usługi narzędziowe
 • Pomiary z wykorzystaniem portalowej maszyny współrzędnościowej
 • Obróbka cieplna

  Zakres obróbki metali

 • Maszynowa obróbka skrawaniem CNC
 • Obróbka elektroerozyjna - elektrodrążenie wgłębne, cięcie drutem
 • Obróbka mechaniczna przy użyciu obrabiarek konwencjonalnych

  Obrabiane materiały

 • Stal (m.in. nierdzewna, kwasoodporna, narzędziowa, konstrukcyjna)
 • Metale kolorowe (m.in. aluminium, mosiądz, miedź)
 • Tworzywa sztuczne, polimery

Kontrahenci

Zakład Metalowy ALEM współpracuje z przedsiębiorstwami o bardzo zróżnicowanych profilach, od krajowych firm lokalnych po marki zagraniczne, znane w skali globalnej. Nasi klienci działają w wielu branżach przemysłu, między innymi takich jak: motoryzacja, hydraulika siłowa, armatura łazienkowa i budownictwo. Dokładność obróbki, terminowość realizacji zleceń, szerokie możliwości produkcyjne oraz własny transport to nasze atuty. Jesteśmy dzięki nim doceniani przez klientów w całej Europie.

Materiały promocyjne

Zakład Metalowy ALEM - Folder informacyjny

(400KB, PDF)